Hogyan maradj optimista
Mindannyian újra és újra szembesülünk kihívásokkal, de fontos tudnunk, hogy a kihívásokra adott reakciónk határozza meg, hogy milyen gyorsan tudjuk legyőzni őket. Az embereknek általában kétféle nézete van a kihívásokkal kapcsolatban: optimista vagy pesszimista. Bár mindenkinek
Mindannyian újra és újra szembesülünk kihívásokkal, de fontos tudnunk, hogy a kihívásokra adott reakciónk határozza meg, hogy milyen gyorsan tudjuk legyőzni őket. Az embereknek általában kétféle nézete van a kihívásokkal kapcsolatban: optimista vagy pesszimista. Bár mindenkinek természetes lehet az egyik vagy a másik nézet, a képesség, hogy optimisták legyünk, amikor kihívásokkal szembesülünk, hatással lesz az általános sikereinkre és az életszemléletünkre.
Hogyan hat az optimizmus a boldogságra?
Bár a legtöbb ember hajlamos a fizikai egészségére és megjelenésére összpontosítani, a mentális egészség ugyanilyen fontos, ha nem fontosabb. Ahhoz, hogy szellemileg fittek legyünk, meg kell tanulnunk irányítani a gondolkodásunkat, hogy nagyszerűen érezzük magunkat bármi is történjék. Íme 5 tipp, ami ebben fog segíteni.
1. Irányítsd a reakcióidat
Az optimista és pesszimista ember reakciói között van néhány alapvető különbség. Az első, hogy az optimista a nehézséget átmenetinek, míg a pesszimista állandónak tekinti.
Az optimista egy szerencsétlen eseményt átmeneti dolognak tekint, olyasvalaminek, ami időben meghatározott és aminek nincs valós hatása a jövőre. A pesszimista ezzel szemben a negatív eseményeket állandónak, az élet és a sors részének tekinti.
Ha te is ebben a helyzetben találod magad, szánj egy időt arra, hogy megfigyeld a helyzetet, amiben vagy, mielőtt reagálnál. Próbáld meg elképzelni a megoldás következő lépését, ahelyett, hogy azokra a kudarcokra reagálnál, amelyeket nem tudsz befolyásolni.
Ne hagyd, hogy egy negatív esemény hatással legyen életed többi területére és az ellőtted álló kihívásokra.
2. Izoláld a nehézséget
Egy másik különbség az optimista és a pesszimista között, hogy az optimista a nehézségeket egyedi eseménynek tekinti, míg a pesszimista univerzálisnak.
Ez azt jelenti, hogy amikor a dolgok rosszul mennek az optimista számára, az eseményt elszigetelt dolognak tekinti, amely nagyrészt elszakad az életében zajló egyéb dolgoktól.
Egy pesszimista felveszi ezt a nehézséget arra a listára, amelyen az élete egyéb területén zajló dolgok vannak. Emiatt van nagyrész mindenről negatív elképzelése, emiatt stresszel és emiatt nem képes megoldás találni a problémára.
A kudarc egy pillanatra óriásinak tűnhet, de a valóságban a legtöbb kudarcot gyorsan leküzdhetjük a megfelelő hozzáállással. Ha képes vagy a nehézségeket izolálni és nem az egész életedre ráhúzni, sokkal előbb képes leszel továbblépni.
3. Tekints a kudarcokra ideiglenes eseményként
A pesszimista ember számára a csalódás, a kudarc állandó. Ha szerinted is, akkor szánj egy kis időt arra, hogy emlékezteted magad az örök igazságra: "Semmi sem állandó! Minden változik!" Mindig képes vagy változtatni a dolgokon, ha megfelelő hozzáállással rendelkezel.
A félig teli pohár mentalitás elhiteti az optimistával, hogy valami jobb jön. A pesszimista feladja és hagyja, hogy egyetlen kudarc hatással legyen az egész életére.
4. Ne vedd személyesnek a kudarcot
Időnkét rendkívül nehéz meglátni a kudarc pozitív oldalát. Az optimista ember külsőségként tekint a kudarcra, a pesszimista pedig személyes helyzetként.
Az optimista megpróbálja nem személynek venni a helyzetet, inkább tanulási lehetőségként használja azt. Ha képes vagy te is a nagyobb képet nézni, akkor nyugodtan fogsz cselekedni és bármilyen helyzetet képes leszel megváltoztatni. Határozd el, hogy optimistaként gondolkozol, bármi történjék is. Előfordulhat, hogy nem tudod irányítani az eseményeket, de mindig te döntöd el, hogyan reagálsz ezekre az eseményekre. Minél korábban megtanulod ezt, annál boldogabb leszel az életben.
5. Maradj higgadt és tárgyilagos
Az optimista ember képes objektív és érzelemmentes is lenni, amikor kudarccal, nehézséggel szembesül. Mindez lehetővé teszi számára, hogy a külső körülmények ellenére nyugodtan, tisztán és teljes kontroll alatt tartsa az elméjét. Mivel így sokkal lazább és tudatosabb marad, sokkal hatékonyabban tudja értelmezni az eseményeket.
A pesszimista ezzel szemben rosszul kezeli a problémákat, irracionálisan gondolkozik és megnehezíti a saját dolgát, hiszen nem lesz képes proaktívan cselekedni, pedig az adott nehézségre való megoldás ott van pontosan az orra előtt. Negatív gondolkodással, hozzáállással és stresszel viszont teljesen megvakul és nem fogja ezt meglátni.